Co powinieneś wiedzieć o żurawiu słupowym?

Żurawie słupowe zdjęcie zrobione wieczorem na tle nieba

Żurawie słupowe zdjęcie zrobione wieczorem

 

Dla większości osób żuraw słupowy to tylko zwykły dźwig. Urządzenie, a właściwie gigantyczna maszyna, która służy do przenoszenia ciężkich materiałów na budowie. Zwykle wykorzystywana jest do budowy ogromnych osiedli, lub budynków. Takim osobom żuraw słupowy kojarzy się z rozwojem gospodarczym, jest jego symbolem.

W tym artykule postaram się uświadomić ludzi, że żurawie to nie tylko dźwigi wykorzystywane na budowie, że mają one szersze zastosowanie. W tym celu zasięgnąłem informacji od http://www.panda.pl/realizacja/zuraw-slupowy-q5t , w której specjaliści od żurawi słupowych, przekazali mi mnóstwo informacji na ten temat.

 

energy-301525_960_720

 

Przede wszystkim jak już wspomniałem żurawie słupowe to nie dźwigi wykorzystywane na budowach. Ich zastosowanie jest o wiele większe. Żuraw słupowy może być na stałe zamontowany w jednym miejscu.

To rozwiązanie jest wykorzystywane m.in. w:

  • portach
  • magazynach

 

Jednym słowem wszędzie tam gdzie mobilność nie ma żadnego znaczenia a żuraw słupowy będzie cały czas umieszczony i tak w jednym miejscu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu żuraw słupowy może posiadać prostszą niż popularnie używany na budowach dźwig konstrukcję. Nie potrzebuje między innymi ciężkich bloków z jednej strony (których celem jest przesunięcie środka ciężkości), ponieważ jest zamontowany na tyle stabilnie, że tego typu wyposażenie nie jest mu konieczne do bezpiecznej pracy.